Dijitalden Otomotiv'e Bizim Hikayemiz

Bizler Hisseli Harikalar olarak 2006 yılından beri reklam sektörüne tasarım ve mühendislik hizmeti veren genç bir ekibiz. Hisseli Harikalar çatısı altında bugüne kadar bir kısmı patentli olmak üzere 100 'ün üzerinde ürüne imza attık. Tasarımından mühendisliğine, yazılımından elektroniğine ürettiğimiz interaktif ürünler, Türkiye 'de ve dünyada binlerce insan tarafından kullandı ve halen kullanılmaya devam ediyor.

2019 yılında kurucumuz ve tasarımcımız Atilla Baybara 'nın yarış kariyeri ile birlikte ise otomotiv sektörüne HHRC - Hisseli Harikalar Racing & Customs markamız ile giriş yaptık. Yarışlar için geliştirdiğimiz araçlardaki tasarım ve mühendislik deneyimimizi yeni ürünler ve yeni projeler için kullanmaya karar verdik.

Ticari faaliyetlere başlamadan önce tasarım ve mühendislik bilgilerimizi pekiştirmek için sıfırdan bir proje yapmamız gerektiğini düşündük. Proje ile beraber kendi parçalarımızı tasarlayacak ve en sert koşullarda deneyecektik...

Bu hedefle önce Transanatolia kaydımızı yaptık. Hemen ardından ise 2006 model bir Nissan Navara D40 King Cab ve hurda bir şase aldık. Hurda şaseyi atölyemizin ortasına koyduk ve kolları sıvadık.

Aldığımız şaseyi 3 boyutlu olarak tarayarak dijital ortama attık ve hayalimizdeki yarış aracının vidasına kadar her şeyini tek tek dijital ortamda tasarlamaya başladık.

Masa başındaki işlerimiz bitince; tulumlarımızı giydik, çalıştığımız atölyelerde işçi olduk. Projenin sonuna geldiğimizde aracımız üzerinde kendi tasarımımız olan 32 farklı parçayı üretmiş olduk.

Tüm süreçte başta İlyas Sönmez - İlfer Offroad ve Mehmet Becce - Becce Motor Sports olmak üzere sektörün en büyüklerinin deneyimlerinden yararlanma şansı yakaladık.

Artık yarışa hazırdık. Son kontrollerimizi yaptık, Ağustos 2020'de 8 günlük Transanatolia macerası için İstanbul'dan start aldık.

3000 km boyunca aracımızı Anadolu'nun her coğrafyasından geçerek en zorlu şartlarda kullandık ve yarışı başarıyla bitirdik.

Artık kendi tarzımız ile değişime ayak uyduramayan off road sektöründe daha aktif olmanın zamanı gelmişti.

Bugüne kadar hazırladığımız araçlarımızdan ve yarışlardan edindiğimiz deneyimleri kenara yazdık. Doğruları kendimize ekledik, yanlışları not ettik. Tüm doğrular ile teknolojiyi bir araya getirdik ve HHRC - Hisseli Harikalar Racing Customs markamız ile Türkiye 'nin ilk konsept off road garajını hizmete açtık.